"Kvalitní strava je mým životním stylem, myšlenku BIO potravin miluji, a proto se má práce stala posláním"

Milan Tripes, majitel a vizionář Zdravé spižírny

Prodejna se zdravou výživou a farmářskými produkty vznikala postupně a základem všeho byl jeden poměrně zásadní příběh - můj příběh.

Jmenuji se Milan TRIPES a před několika lety by mne myšlenka prodejny s tímto sortimentem asi zcela určitě nenapadla. Věnoval jsem se x let jiným podnikatelským aktivitám, které se pohybovaly okolo sportu a elektroniky. Jsem bývalý aktivní sportovec (lední hokej) a do svých cca 20 let jsem denně pravidelně sportoval a věnoval se dalším různým pohybovým aktivitám (rekreačně tenis, cyklistika, apod.).

Po ukončení aktivní sportovní kariéry a pořádání sportovních akcí se však můj pohyb v přírodě a všeobecná aktivita zminimalizovala a veškerý čas jsem začal věnovat podnikatelským aktivitám, které mi díky kreativitě a jisté míry adrenalinu nahrazovaly napětí, reakce a akce připomínající se sportu (sportovci jistě vědí, o čem hovořím). Postupem času se mým světem stala jen a jen práce a nic jiného. Koníčky a pravidelný reakreační sportovní výkon byl neustále vytlačován podnikáním a nakonec se z každého dne stal ten samý, který začínal brzkým odchodem do práce a následným pozdním (často i v nočních hodinách) návratem domů. Vzhledem ke svému mladému věku jsem včas ze začátku zvládal vše bez obtíží.
_dsc0047
Poslední roky však začaly být hektické a denní rytmus se neustále zvyšoval. Začal jsem se odbývat ve stravě, celý den jsem trávil v kanceláři u počítače (i počítačů) a pozdní večerní jídla, která bývala často i prvními, mi zrovna neseděla (navíc velice nezdravá).
Zásadní zlom přišel asi na začátku roku 2013, kdy se mé podnikatelské aktivity rozrostly do celkem objemných měřítek a vzhledem k tomu, že jsem tehdy pracoval pouze na vlastní pěst, tak se začaly objevovat první zdravotní problémy. Vše začalo velkou únavou, kterou jsem však ze začátku bral jako součást mého hektického nasazení. Po asi dvou měsících jsem však začal vnímat, že něco není v pořádku a k velké vleklé únavě se přidal postupný úbytek na váze. I přes veškerá doporučení rodiny, kamarádů, přátel a známých jsem však dále pracoval ve stejném tempu. Váha dále ubývala a řešení jsem viděl v tom, že když na vše zapomenu a budu dále intenzivně pracovat, vše brzy odezní. Opak byl však pravdou – po asi půl roce mne všichni doslova „dokopali“ vyhledat lékaře, kteří by mi s mými problémy (únava, úbytek váhy, nechutenství, špatné zažívání a další) pomohli.
Dostal jsem se tedy do péče lékařů, kteří však po veškerých vyšteřeních nebyli schopni zdiagnostikovat zásadní a prvotní příčinu, která by způsobovala můj zhoršující se zdravotní stav.
Nakonec jsem se rozhodl jít jinou cestou a vyhledat alternativní medicínu. V této době jsem již začal trochu svému zdravotnímu stavu věnovat pozornost, protože namísto mých přirozených 75-80 kg jsem měl 44 kg během necelého roku. Obrat k lepšímu se však nestal náhodou, protože již dnes věřím, že náhody neexistují. Má dobrá a stálá zákaznice mi doporučila zkusit biorezonanční přístroj, který je schopen zharmonizovat lidské tělo a najít prvnotní příčinu špatného zdravotního stavu.
Po prvním sezení jsem zjistil, že tento přístroj je to, co mi může zachránit snad už i život. Zjistila se totiž příčina nebo lépe řečeno příčiny mého špatného zdravotního stavu – elektrosmog, chybějící vitamíny, minerály a další potřebné složky, které mému tělu chyběly. Při práci s počítačem, mobilním telefonem, různým Wi-Fi zařízením, sledování televize, apod. se však člověk v běžné době asi jen těžko vyhne nástrahám jménem elektrosmog. Elektrosmog se naštěstí podařilo díky biorezonanci celkem rychle odstranit, nicméně zdravotní stav se stále úplně nezlepšoval. Pracoval jsem totiž dále s počítači, stravu jsem neupravil (ačkoliv jsem na to byl upozorněn), a tak se vše táhlo do konce roku 2013, kdy o vánočních svátcích přišel zásadní zlom. Nechutenství, špatné zažívání a další problémy jsem se rozhodl až do této doby neřešit, ale přeci jen nezdravý životní styl mne nakonec doběhl.

Na začátku roku 2014 jsem tedy musel přerušit své podnikatelské aktivity, protože jsem již neměl žádnou sílu nic vykonávat. To mne dovedlo k tomu, že přes odstraněný elektrosmog se budu muset dále věnovat doporučením, které mi bylo na biorezonanci řečeno – změna stravy.

Počátkem ledna jsem tedy kompletně zpřeházel skladbu svého jídelníčku. Začátek nebyl jednoduchý, a tak jsem různě hledal na internetu, protože jsem netušil, co to se mnou udělá, když se budu stravovat zdravěji. V prních týdnech jsem sice nakupoval potraviny, které patří ke „zdravému životnímu stylu“, ale rozhodně to nebyl výběr správný - ona není BIO mrkev jako klasická mrkev, není BIO jablko jako konvenční jablko, apod. V prvních třech týdnech jsem dle doporučení z biorezonance odšťavňoval denně skoro 3 litry ovoce a zeleniny - leč v té nejnižší kvalitě, a to ze supermarketů. Po této době jsem opět navštvil paní Danu Mejtovou a biorezonvační přístroj Bicom Optima mi ukázal naprosto neuvěřitelné hodnoty zatížení od pesiticidů, herbicidů, plísní, bakterií. To vše se ukrývalo v konvenčních potravinách. Bylo potřeba udělat tedy další změnu v nakupování - tentokrát v kvalitě.

Rozhodl jsem se jít cestou špičkových potravin (BIO kvalita), o kterých jsem slyšel, že by mohly pomoci. Opravdu se tak stalo. Změnou skladby jídelníčku začaly problémy pomalu ustupovat. Jediným, avšak zcela zásadním problémem však bylo, že jsem se chtěl stravovat rozmanitěji, ale nabídka v mém bydlišti (České Budějovice) špičkových (BIO) potravin, byla velice omezená.
Postupem času jsem začal objíždět farmáře a výrobce, které jsem našel na internetu a jejich špičkové, chutné a plnohodnotné potraviny jsem svážel od nich. Zde proběhl asi zásadní zlom v myšlence prodejny zdravé výživy a farmářských produktů.
Začal jsem poznávat skvělé lidi, kteří pěstují a vyrábějí své produkty s láskou, pokorou a úsměvem s cílem uspokojit veškeré okolí, kteří budou jejich kvalitní potraviny pravidelně konzumovat. Jejich postoj k lidem, světu, přírodě a zvířatům, je okouzlující. Tito BIO farmáři, pěstitelé, výrobci, žijí v jiném světě než my všichni okolo – lépe řečeno, oni žijí v tom světě, ve kterém se žít má.
Tento styl podnikání mne okouzlil a tím, že zdraví se zlepšovalo, jsem se rozhodl, že bych i ostatním rád nabídl, co můžu denně konzumovat a změnit tak i své povolání. Denně jsem podrobně vyhledával BIO farmáře, pěstitele, výrobce, od kterých bych mohl získat jejich produkty a vyzkoušet je, zda jsou těmi, co by nemělo chybět v mém sortimentu. Filozofií, na kterou jsem celý koncept prodejny zdravé výživy a farmářských produktů položil je, že veškerý nabízený sortiment nesmí obsahovat jakýkoliv emulgátor, chemický konzervant či jiné „jedovaté“ dochucovadlo, které způsobuje potravinové intolerance a zdravotní problémy.
Tato část trvala až do července roku 2014 (vyhledávání, testování, jednání a seznamování se s farmáři), kdy jsem 15. července poprvé otevřel dveře nové prodejny, kterou bych rád po všech těch zdravotních problémech s pokorou, láskou, energií a úsměvem nabídl jako směr, kterým bychom se všichni měli vést, protože nákup a konzumace kvalitních, špičkových, chutných a opravdových potravin (BIO) není nic zvláštního – opak = to, co je dnes v potravinářském trhu nabízeno, je něco, nad čím bychom se měli komplexně zamyslet.
Můj příbeh s BIO potravinami je podložený zkušenostmi - dnes, o tři roky později, mám váhu již v normálu (okolo 70 kg), pravidelně sportuji (běh, turistika, cyklistika, tenis) a cítím se, že žiji nyní naprosto plnohodnotný život.
Těším se na brzké a milé setkání.

Napište mi

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva