Nejdůležitější důvod našeho vzniku = široká nabídka čerstvého BIO ovoce a zeleniny. Nabídka BIO ovoce a zeleniny v jižních Čechách na přelomu roku 2013/14 skýtala pouze základní sortiment několika potravin. Problémem byla často také chuť a čerstvost těchto potravin, nabízející se především v supermarketech.

Po delší době hledání a zkoušení jsem našel v zahraničí dodavatele, splňující veškerá má kritéria. Je pro nás důležité mít v nabídce české producenty, ale rozhodující volba pro mne je chuť, kvalita, čerstvost. Důležitou součástí jejich nabídky je celosezónnost. Postupně jsem objevoval i další zahraniční dodavatele, které tak mimo letní sezónu doplňují nabídku českých producentů.

Naši dodavatelé – veškeří naši dodavatelé jsou držitelé BIO certifikátu:

 

Rakouská ekofarma (velkoobchod):

Náš hlavní dodavatel po celou sezónu, díky němuž máme sortiment vždy pestrý, kvalitní a čerstvý – velkoobchod svážející BIO potraviny nejen z celé Evropy, ale i světa (banány, kurkuma, zázvor, avokáda, ananasy, manga, datle či limetky). Z daleka dovážené BIO potraviny jsou ekologicky přepravovány v tzv. „vytěžovacím režimu“ = ve volném zavazadlovém prostoru v letadle (necestují samostatně, aby neničily přírodu). Tohoto dodavatele máme obzvláště rádi, jelikož se jedná z valné většiny o rodinnou firmu, doplněnou a vynikající zaměstnance. V sezóně se navíc nechovají pouze jako velkoobchod, ale také vynikající producent vlastních BIO produktů. Jsme u nich 52 týdnů v roce.
dynova_sezona
foto_majitel_firmy
kontrola_sortimentu_uprava
mistni_dodavatele_at
obchod_dodavatel
obchod_dodavatel_1
pole_dodavatel_at
sezona_redkvicek
sklad_kontrola_1
skleniky_rakousko

Německé ekofarmy (velkoobchody):

Německé velkoobchody nevyužíváme tak často, jako rakouský velkosklad, ale jezdíme k nim často pro určité speciality, které nejsou jinde k dostání (především v zimní sezóně).

Ekofarma Mlýnec (Jaroslava Marková):

Jihočeská farma, kterou máme obzvláště v oblibě. Zaměřují se především na kořenovou a listovou zeleninu, bylinky, jedlé květy a v menším množství na košťálovou zeleninu a také bobuloviny. Jejich čerstvost je naprosto příkladná.

Ekofarma Mlýnec (Jaroslava Marková):

Jihočeská farma, kterou máme obzvláště v oblibě. Zaměřují se především na kořenovou a listovou zeleninu, bylinky, jedlé květy a v menším množství na košťálovou zeleninu a také bobuloviny. Jejich čerstvost je naprosto příkladná.
farma_mlynec_angrest
farma_mlynec_pole
mlynec_produkty
farma_mlynec

Ekofarma Černíkovice (Miloš Kurka):

Černíkovická BIO zahrada a její velitel Miloš Kurka je proslulý pěstitel plodové zeleniny – rajčata, papriky, lilky, okurky, cukety, patizóny a další. Jeho nabídka je v sezóně celkově pestrá – pěstuje i cibulovou, kořenovou a v menším množství také listovou a košťálovou zeleninu. Jeden z hlavních dodavatelů v sezóně.
ekofarma_cernikovice_kurka_milos
ekofarma_cernikovice_produkty
ekofarma_cernikovice_biostyl
ekofarma_cernikovice_rajcata
ekofarma_cernikovice_kurka_milos2

Ekofarma Svobodný statek na soutoku:

Ekofarma Svobodný statek na soutoku v čele s hlavním zahradníkem Jaroslavem Lenhartem. Zaměřují se na komplexní nabídku zeleniny – kořenová, listová, cibulová, košťálová (nejvíce v ČR), lilkovitá a také kořeninová a v menší míře plodová zelenina. Na konci léta se vždy těšíme na jejich skvěle chutnající mini vodní melouny.
ekofarma_svobodny_statek_farma
ekofarma_svobodny_statek_jaroslav
ekofarma_svobodny_statek_papriky
ekofarma_svobodny_statek_bedynka

Ekofarma Velehrad (Petr Weidenthaler):

Ekofarma Velehrad vedená Petrem Weidenthalerem pěstuje na Zlínsku taktéž velice rozmanitě. Kořenová, plodová (mají vynikající a širokou nabídku rajčat), cibulová, košťálová, kořenová, listová a lilkovitá zelenina. V srpnu mají v nabídce také vodní melouny.
ekofarma_velehrad
ekofarma_velehrad_1
ekofarma_velehrad_pole
ekofarma_velehrad_produkty

Ekofarma Gita (Dana Kindlmannová):

Ekofarma Gita paní Dany Kindlmannové z jihočeských Předních Svinicí má v nabídce především mirabelky, špendlíky, broskve, jablka (staré odrůdy), moruše, blumy, kdoule, hokkaida a cukety.
ekofarma_gita_horcice
ekofarma_gita_dyne_1
ekofarma_gita_dyne
ekofarma_gita_broskve

ekofarma_gita
ekofarma_1
ekofarma
ekofarma_gita_polnicek

Ekofarma Safra (Milan Havlis):

Ekofarma Safro je nám úplně nejbližší z toho důvodu, že jí velí zahradník Milan Havlis (náš kamarád). V sezóně od nich nárazově odebíráme saláty, červenou řepu, dýně, cukety, špenát, mangold, rajčata a pokud se slunce usmívá, tak bývají i cukrové melouny.
ekofarma_safro
ekofarma_safro_dyne
ekofarma_safro_jahody
ekofarma_safro_melouny
ekofarma_safro_melouny_petit_gris
ekofarma_safro_milan
ekofarma_safro_rajcatka
ekofarma_safro_rajcatka_1
ekofarma_safro_salaty
ekofarma_safro_zahrada

Ekofarma Roulencův Dvůr (Václav Muška):

Ekofarma Roulencův Dvůr z jihočeské Brusné vládne momentálně Václav Muška ml., který převzal otěže po rodičích. Pro nás velice důležitý dodavatel, jelikož s námi nejvíce spolupracují na tom, co poptáváme. V nabídce mají bezkonkurenční tmavé třešně, švestky, blumy, broskve, angrešty, rybízy, ostružiny, maliny, ale především rozmanitý výběr jablek (odrůdy Topaz, Rozela, Rubinola, Akane, Ametyst a další) a také hrušek (Nashi, Helfenburské a další). Máme od nich také brambory a vlašské ořechy. Mají vskutku vychytané plodiny a chystají se pro nás pěstovat do dalších let i mnohem více.

Ekofarma Bemagro:

Ekofarma Bemagro je zařínající farmou z jihočeských Malont. I přes krátkou působnost jsou držitelé certifikátu demeter (jako jedni z mála v ČR). Vzhledem k náročnšjším podmínkám pěstují kořenovou, část košťálové a kořeninové zeleniny. Mají v nabídce špičkově chutnající žluté brambory. Velký příslib do budoucna.

Ekofarma Ochsen:

Ekofarma Ochsen vedená pány Fénixem a Zahrlem, kteří na Znojemsku vkládají do ekofarmaření mladou krev a nadšení. Pro nás úplně nová spolupráce a doufám, že do dalších let bude úspěšná. V nabídce mají především ovoce - broskve, meruňky, třešně, švestky, jablka, hrušky, ryngle, ale i část plodové zeleniny (rajčata a cukety). V menší míře pěstují dýně hokkaido a topinambury. Mají širokou nabídku sušeného ovoce z vlastní produkce a taktéž mošty, sirupy a zavařeniny.

Ekosdružení pěstitelů Kipepeo:

Ekosdružení pěstitelů Kipepeo (ekologické farmy v Ugandě a Thajsku) - několikrát do roka od nich dovezeme neuvěřitelně kvalitní zralé tropické BIO ovoce a zeleninu. Vše je vzhledem k zralosti letecky přepravováno v tzv. „vytěžovacím režimu“ - ekologicky nejšetrnější možnost. Máme od nich naprosto báječné ananasy, baby banány, papáji, avokáda, passion fruit, manga, jackfruity, mangosteeny. Z kořenové zeleniny mají v nabídce úžasně čerstvý zázvor a kurkumu.
produkty_kipepeo
susene_kipepeo
ananasy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
kipepeo_ananasy
mangostany

Ekofarma Dvůr Číhovice:

Ekofarma Dvůr Číhovice hospodaří v jihočeském Temelíně. Je to náš další český dodavatel jablek, mají především odrůdu Idared. Mají jako jedni z mála v ČR nové chladící sklady, a proto si jejich jablíčka dopřáváme i na jaře.

Ekofarma dr. Goerg:

Ekofarma dr. Goerg - náš hlavní dodavatel čerstvých mladých kokosů v BIO kvalitě (nenesou evropský certifikát BIO pro Evropu, jsou certifikovány jako USDA organic). Jedná se o celé zelené mladé kokosy z Thajska. Jejich chuť kokosové vody a kokosového „masa“ je nepopsatelná. To chce prostě vyzkoušet a zažít.
 
ekofarma_dr_goerg
mlady_kokos